Pierwsze doniesienia o awariach Xbox One

AKTUALIZACJA: „Ręczne” rozwiązanie problemu?

Aktualizacja: Część użytkowników Xbox One z wadliwymi napędami Blu-ray sugeruje, że problem można rozwiązać „własnoręcznie”.

Jak udowadnia poniższe nagranie, prowizoryczna naprawa napędu optycznego obejmuje dwie czynności: obrócenie konsoli do góry nogami i zadanie kilku mocnych ciosów w odpowiednie miejsce na obudowie.

Proponowane rozwiązanie nie jest na pewno dobre dla wbudowanego dysku twardego, nie wiadomo też, na jak długo wystarczy. Na pewno pomaga jednak podczas oczekiwania na wymianę uszkodzonej konsoli.

*

Oryginalna wiadomość: Podobnie jak w przypadku PlayStation 4, również premierowe egzemplarze Xbox One nie są wolne od usterek. Część z pierwszych posiadaczy konsoli Microsoftu donosi o problemach z napędem Blu-ray, co ilustrują liczne filmy w serwisie YouTube.

W odróżnieniu od PS4 i „niebieskiej linii śmierci”, konsola włącza się bez problemów, ale nie wczytuje płyt Blu-ray, a każdą próbę podsumowuje nieprzyjemnych chrobotaniem. Nadal można jednak uruchomić telewizję czy tytuły cyfrowe.

Jak udowadnia artykuł w serwisie iFixit, producentem napędu jest korporacja Philips & Lite-on. (IFixit zauważa także, że wymiana dysku twardego nie jest większym problemem - o ile nie dbamy o gwarancję.)

Nie jest jeszcze jasne, jak powszechne są problemy z napędem. Microsoft nie zdecydował się wspomnieć o konkretnej liczbie - w odróżnieniu od Sony, które informowało o „mniej niż 1 procencie” uszkodzonych PS4.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (26)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami