Na każde trzy sprzedane gry nowej generacji, jedną wyprodukowało EA

Ale wydawca obiecuje dalsze wsparcie X360 i PS3.

Na każde trzy sprzedane gry nowej generacji, jedną wyprodukowało Electronic Arts - o ile wierzyć zapewnieniom samego wydawcy. Mowa o Battlefield 4, FIFA 14, Need for Speed Rivals, Madden NFL 25 lub NBA Live 14.

„Zanotowaliśmy świetny weekend w związku z premierą nowej konsoli i wygląda na to, że gracze decydują się od razu na zakup trzech gier, co jest zgodne z oczekiwaniami. Ze względu na naszą bogatą ofertę, jeden z tych trzech tytułów pochodzi właśnie od Electronic Arts” - chwalił się wczoraj Blake J. Jorgensen, odpowiedzialny w firmie za finanse (dzięki, Seeking Alpha).

smug
A oto zadowolony z siebie koń

„Jesteśmy więc podekscytowani. Naszym największym zmartwieniem jest teraz upewnienie się, że w sklepach jest wystarczająca liczba pudełek, ponieważ konsumenci razem z konsolą chcą kupić także gry.”

Menedżer zauważył, że gracze nie zdają sobie jeszcze sprawy z potencjału nowego sprzętu od Sony i Microsoftu.

„Rynek jest podekscytowany, ale wydaje mi się, że konsumenci nie wiedzą jeszcze, jaka moc drzemie w nowych konsolach” - mówił. „Są dziesięć razy potężniejsze od ostatniej generacji, ale dopiero po zagraniu w tytuł, taki jak Battlefield, po sprawdzeniu oferowanej głębi i w trybie sieciowym dla 64 osób... to emocjonujące doświadczenie.”

„Uważam, że klienci jeszcze tego nie doceniają, ponieważ po prostu nie mieli okazji tego zrobić. W najbliższych sześciu miesiącach konsumenci będą z tego powodu coraz chętniej przenosić się na nowe konsole.”

Jorgensen zaznaczył przy tym jasno, że jego firma nie rezygnuje całkowicie ze sprzętu „Gen3”, czyli Xboksa 360 i PlayStation 3, obiecując wsparcie „przez wiele lat”.

„Oczywiście, te ekscytacje i wyzwania wiążą się zarówno z nowymi, jaki obecnymi konsolami” - przyznał. „Produkcja tytułów startowych zawsze jest wyzwaniem, ale staramy się także tworzyć gry na Gen3 i zamierzamy robić to jeszcze przez wiele lat.”

„Wydaje nam się, że klienci nadal będą kupować te tytuły. Nie wiemy jeszcze, jak zmienią się ceny gier na starsze konsole, ale zakładam, że wraz z upływem czasu będą się zmniejszać, co przyciągnie kolejne osoby.”

„Nie możemy przenieść wszystkich deweloperów na nową generację: nadal musimy produkować gry na ten sprzęt i upewnić się, że gracze otrzymują wspaniałe doświadczenia na wszystkich platformach.”

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami