Black Mesa - odświeżona wersja Half-Life stanie się komercyjnym projektem

Ale do dokończenia gry jeszcze daleka droga.

Tworzona przez fanów, nowa wersja pierwszej części Half-Life - Black Mesa - stanie się wkrótce komercyjnym projektem, dzięki uprzejmości Valve, które zezwoliło twórcom na zarabianie na swoim projekcie.

Obecnie niedokończona jeszcze wersja modyfikacji dostępna jest za darmo i taka pozostanie, a w planach jest publikacja bezpłatnej odsłony na Steamie, bez wymogu posiadania elementów Source SDK. Jednak edycja płatna zaoferuje kilka dodatkowych opcji, których jeszcze nie ogłoszono.

Na pewno otrzymamy jednak etap na planecie kosmitów - Xen, pierwotnie pominięty w Black Mesa z powodu ograniczeń czasowych i ogólnych opinii graczy, którzy uważają ten moment za jeden z najsłabszych w klasycznej strzelance. Twórcy planują usprawnić i rozbudować pozaziemskie misje, ale nie nastąpi to w najbliższym czasie.

„Mówiąc szczerze, Xen to odległa przyszłość” - napisali deweloperzy. „Przez ostatni rok spędziliśmy mnóstwo czasu na konwersji gry na nowy silnik i naprawianiu setek błędów. Przejście na silnik Source nie było podyktowane chęcią zysków - było wymagane, by dostać się na Steam i kontynuować nasze plany.”

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami