Valve wkrótce zademonstruje własny zestaw rzeczywistości wirtualnej

Współpracujący ze Steamem.

1
A co z Half-Life 3?

Valve wkrótce zademonstruje możliwości budowanego zestawu rzeczywistości wirtualnej. Sprzęt oraz jego współdziałanie ze Steamem zobaczymy podczas imprezy Steam Dev Days w styczniu przyszłego roku.

Prezentację zatytułowano: „Czym rzeczywistość wirtualna może, powinna, a raczej na pewno będzie za dwa lata”. Valve obiecuje, że zdołało zbudować prototyp taniego urządzenia, które w najbliższej przyszłości powinno stać się szeroko dostępne. Kilku wybranych uczestników imprezy będzie miało okazję własnoręcznie przetestować gadżet.

Wsparcie dla Steama obejmuje między innymi interfejs sklepu, wyświetlany w rzeczywistości wirtualnej, ale w planach jest także szersze dostosowanie aplikacji.

Wiadomość o prezentacji Valve może być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że na początku roku firma zwolniła Jeri Ellsworth, która zajmowała się prawdopodobnie właśnie tym projektem. Inżynier zdążyła już nawet ogłosić własne urządzenie - CastAR.

Również Sony planuje ogłoszenie własnego zestawu rzeczywistości wirtualnej, przeznaczone do współpracy z konsolą PlayStation 4.

Nie można także zapominać o „pionierach”, czyli Oculus Rift. Już niedługo do sklepów trafi komercyjna wersja urządzenia, którego konstrukcję wspomaga między innymi John Carmack.

Valve na pewno nie może narzekać na brak zajęć. Firma opiekują się popularnymi grami - Dota 2, Team Fortress 2 czy Counter-Strike, a w planach są także Steam Machine i Steam Controller.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami