Zaledwie 24 godziny wystarczyły, by w ręce graczy w Ameryce Północnej powędrował milion egzemplarzy konsoli PlayStation 4 - informuje Sony w komunikacie prasowym.

Taki wynik oznacza, że pobito rezultat dotychczasowego lidera w historii konsol od Sony - PlayStation 2, które potrzebowało trzech dni na osiągnięcie poziomu jednego miliona. Warto jednak zauważyć, że ta konsola debiutowała w Japonii.

Informację potwierdził na Twitterze Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios. „Sprzedaliśmy ponad milion sztuk w 24 godziny od premiery w Ameryce Północnej!!! :D” - napisał.

„Dziękujemy wszystkim graczom za doprowadzenie nas do poziomu miliona sprzedanych PS4 w pierwszych 24 godzinach” - dodał Adam Boyes, odpowiedzialny za kontakty z deweloperami.

„PS4 powstało z niezachwianego przywiązania do graczy i jesteśmy podekscytowani, że reakcje konsumentów były tak pozytywne” - napisał Andrew House, szef Sony Computer Entertainment.

„Sprzedaż w Ameryce Północnej nadal jest bardzo dobra. Spodziewamy się, że z podobnym entuzjazmem spotkamy się 29 listopada w Europie i Ameryce Łacińskiej.”

Reklama