Shuhei Yoshida „nie pamięta”, na jakiej platformie grał w The Last Guardian

Korzystał z DualShock 3 czy 4?

Oczekiwane przez wielu The Last Guardian nie pojawiło się dzisiaj rano na premierowym pokazie PlayStation 4 w Nowym Jorku, ale ciekawy komentarz na temat produkcji wygłosił Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios.

Serwis Kotaku donosi, że popularny „Yosp” potwierdził, że grał już w produkcję i prezentuje się ona „ładnie”. Prezenter z telewizji Spike, Geoff Keighley dopytał następnie, z jakiego kontrolera korzystał: DualShock 3 czy DualShock 4 - na PS4?

- Nie pamiętam - odparł menedżer, wyraźnie rozbawiony całą sytuacją.

Trudno posądzać Yoshidę o problemy z pamięcią, można więc przypuszczać, że pracownik Sony nie chciał potwierdzić, iż gra zmierza już na PlayStation 4.

Powyższe spekulacje zdają się potwierdzać doniesienia z października, gdy ten sam Yoshida ogłosił, że tytuł został „przeprojektowany”. Wtedy także nie chciał mówić o platformach sprzętowych.

The Last Guardian zostało zapowiedziane w roku 2009 jako tytuł na wyłączność PS3. Od tego czasu wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje, według których Team Ico - wewnętrzny zespół Japan Studio - potrzebuje więcej czasu na dopracowanie gry. Produkcja od byłych twórców Ico i Shadow of the Colossus, opowiadać ma o małym chłopcu, który stara się wydostać z tajemniczych ruin - pomaga mu w tym potwór o imieniu Trico.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami