Aktualizacja Assassin's Creed 4 na PS4 zmieni rozdzielczość z 900p na 1080p

Doda wygładzanie krawędzi, na obu konsolach.

Assassin's Creed 4: Black Flag działa obecnie na konsoli PlayStation 4 w rozdzielczości 900p, ale „wkrótce po premierze” ukaże się łatka, która podniesie wymiary obrazu do 1080p.

Odpowiedzialny za kontakty ze społecznością w firmie Ubisoft, Gary Steinman wyjaśnił na oficjalnym blogu, że zdecydowano się wydać grę w 900p, by upewnić się, że liczba klatek na sekundę nie spanie nigdy poniżej 30.

„Tworzenie gry w 900p dało deweloperom więcej zasobów GPU i CPU do wykorzystania” - przyznał. „Następnie zespół spożytkował czas od zakończenia prac do premiery na przygotowanie aktualizacji podnoszącej natywną rozdzielczość do 1080p na PS4.”

Jeden z producentów wykonawczych, Sylvain Trottier zapewnił, że gra już teraz wygląda dobrze, zwłaszcza na konsolach nowej generacji. „Zauważymy różnicę, bez względy czy w 720p czy w 1080p” - napisał.

Kolejna zmiana wprowadzana przez opisywaną poprawkę to wygładzanie krawędzi, co w opinii Trottiera jest zmianą znacznie istotniejszą niż rozdzielczość.

„Najważniejszym punktem aktualizacji nie jest jednak 1080p. Chodzi raczej o fakt, że cześć inżynierów, nawet po zakończeniu prac, nie przeszła do następnego projektu, lecz dalej zajmowała się Black Flag i wprowadziła całkiem nową technikę wygładzania krawędzi.”

„Razem z rozdzielczością 1080p, grafika prezentuje się jeszcze lepiej, ponieważ inżynierowie wiedzieli, że mogą pozwolić sobie na więcej” - wyjaśnia deweloper. „Zobaczmy nie tylko każdy, najmniejszy nawet piksel we wspaniałym 1080p na PS4, le obraz będzie jeszcze czystszy i dokładniejszy.”

Wygładzanie krawędzi pojawi się także na konsoli Xbox One. Nie wspomniano jednak o rozdzielczości na konsoli Microsoftu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami