Nintendo nie wyklucza powrotu Mario Galaxy

Twórcy zbliżającego się tytułu Super Mario 3D World uspokajają fanów hitu z konsoli Wii.

Twórcy z Nintendo poinformowali, że Mario Galaxy może jeszcze powrócić - skupienie uwagi firmy na trójwymiarowej platformowej grze Super Mario 3D World nie oznacza końca serii znanej z Wii.

- Aby uniknąć wszelkich nieporozumień, chciałbym zaznaczyć, że nie oznacza to, że nigdy nie zrobimy już gry Super Mario Galaxy - powiedział Shigeru Miyamoto podczas sesji Iwata Asks, reagując na słowa innego twórcy, który opisał Super Mario 3D World jako „szczytowe osiągnięcie w kategorii trójwymiarowych gier z Mario”.

Yoshiaki Koizumi, jeden z producentów 3D World podkreślił, że pomysł na tę produkcję zrodził się w głowach zespołu podczas prac nad Super Mario 3D Land, które zadebiutowało w 2011 roku na konsoli 3DS.

Sam Miyamoto stwierdził także, że tworząc kolejne Mario Galaxy, chciałby zaimplementować „wiele nowych, różnorodnych wyzwań dla graczy”. Podkreślił również, że jeden zespół projektantów nie może zajmować się dwoma tytułami jednocześnie.

- Nie możemy też oddać projektu jakiejś zewnętrznej grupie twórców i po prostu dokleić do niego tytuł Super Mario Galaxy - zaznaczył twórca postaci wąsatego hydraulika.

Do tej pory ukazały się dwie odsłony Super Mario Galaxy, obydwie trafiły na konsolę Wii. Zostały niezwykle ciepło przyjęte przez graczy oraz dziennikarzy. Charakterystyczną cechą rozgrywki było odejście od tradycyjnego systemu poruszania się po płaskich przestrzeniach na rzecz eksploracji mniejszych i większych kulistych planet.

Super Mario 3D World zadebiutuje na Wii U 29 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami