Aktualizacja: PlayStation App jest już dostępne w europejskich działach sklepów iTunes oraz Google Play, do ściągnięcia bez dodatkowych opłat.

Aplikacja jest już dostępna od jakiegoś czasu z poziomu amerykańskich sklepów, ale najnowsza aktualizacja przygotowuje program na piątkową premierę PlayStation 4 w Europie.

*

Oryginalna wiadomość: Sony opublikowało oficjalną aplikację PlayStation App na urządzenia przenośne z systemami iOS i Android, umożliwiającą połączenie smartfonów i tabletów z PlayStation 4.

1

Wczoraj aplikacja pojawiła się w amerykańskim Google Play oraz iOS App Store, dostępna za darmo.

PlayStation App oferuje miniaturową wersję społecznościowego interfejsu konsoli, z aktywnością znajomych czy informacją o włączonych grach.

Użytkownicy mogą też odbierać i wysyłać wiadomości tekstowe i głosowe oraz zaproszenia do rozgrywek sieciowych i ustalać zawartość zakupioną w PlayStation Store w kolejce do automatycznego pobierania.

Przycisk „Połącz z PS4” włączy funkcję „drugiego ekranu”. Tę opcję wspiera obecnie platformowy Knack oraz zestaw mini-gier Playroom.

Sony zapowiadało także funkcję przesyłu rozgrywki z konsoli na urządzenia przenośne, bez potrzeby instalacji tytułów na smartfonie lub tablecie.

Nie ogłoszono jeszcze wersji aplikacji na Windows Phone.

Reklama