Film dokumentalny o historii studia Mojang i grze Minecraft dostępny za darmo

Dwa lata po premierze.

Firma 2 Player Productions udostępniła film dokumentalny Minecraft: The Story of Mojang za darmo w serwisie YouTube. Obraz zadebiutował w 2011 roku.

Film pozwala przyjrzeć się zespołowi ze studia Mojang, procesowi tworzenia i rozwijania gry Minecraft, a także reakcjom na ogromny sukces, jaki odniosła ta niezależna produkcja. Dokument zawiera też wypowiedzi i opinie wielu znanych projektantów, takich jak Peter Molyneux czy Tim Schafer.

Minecraft jest grą z otwartym światem, głównym elementem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Tytuł umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

Filmowcy z 2 Player Productions dokumentują obecnie prace nad nową grą przygodową od studia Double Fine, która została ufundowana na Kickstarterze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami