Microsoft zdecydował się opublikować oficjalne nagranie, prezentujące możliwości systemu operacyjnego i menu konsoli Xbox One.

Dwaj menedżerowi firmy, Marc Whitten oraz Yusuf Mehdi mówią między innymi o błyskawicznym przełączaniu pomiędzy włączonymi aplikacjami, logowaniu do systemu za pomocą danych biometrycznych i Kinecta, telewizji na żywo, automatycznym rejestrowaniu fragmentów rozgrywki za pomocą wbudowanej nagrywarki czy poradnikach do gier, dostępnych bez wyłączania tytułu.

Jak zapewniają autorzy, demo powstało 1 listopada i jest oparte na autentycznym oprogramowaniu. Można więc ocenić prędkość działania poszczególnych systemów w realistycznych sytuacjach.

Po odsłonięciu Kinecta, obaj mężczyźni są błyskawicznie logowani, a układ ekranu startowego zmienia się na dostosowany dla poszczególnych użytkowników. Komenda głosowa pozwala na przełączanie pomiędzy osobami.

Whitten wraca do Forzy 5, która czeka włączona w tle. Następnie menedżer przełącza się do przeglądarki internetowej, telewizji, ponownie do gry i kilku aplikacji, nie tracąc postępów.

Mehdi otrzymuje zaproszenie do rozgrywki sieciowej i odbiera połączenie na Skype, łącząc się z drugą konsolą Xbox One. Harry siedzi w salonie i demonstruje kamerę Kinecta, który automatycznie śledzi mężczyznę, przemieszczającego się po pokoju. Jest też piesek.

Gracze wracają do Forzy 5 i rejestrują fragment rozgrywki, upiększając go uprzednio we wbudowanym edytorze i dodając narrację. Następnie przechodzą do nowej listy znajomych i osiągnięć w profilu, całość kończąc przeglądem ramówki TV.

Xbox One debiutuje 22 listopada. W Polsce konsola ukaże się najpewniej w przyszłym roku.

Reklama