Sprzedano 14 milionów egzemplarzy Diablo 3 na wszystkich platformach

PC, PS3 i X360.

Gra akcji RPG od studia Blizzard Entertainment - Diablo 3 - sprzedała się już w nakładzie 14 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach sprzętowych.

Tytuł debiutował w maju 2012 roku na PC. We wrześniu 2013 r. wydano także wersje na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

„Jesteśmy zadowoleni z odbioru gry na PS3 i X360” - przyznał podczas rozmowy z inwestorami Mike Morhaime, szef Blizzarda. „Łączna sprzedaż na wszystkich platformach osiągnęła poziom 14 milionów egzemplarzy, a recenzje wersji konsolowych były pozytywne.”

Producent uważa, że korzyścią dla nowych odsłon było usunięcie kontrowersyjnego domu aukcyjnego. Ten element w marcu przyszłego roku zniknie także z edycji PC.

„Wiele pochwał zebrały nasze decyzje o zmianach w systemie znajdywania przedmiotów i rezygnacja z domu aukcyjnego na konsolach” - dodał menedżer.

„Gracze i krytycy zgodnie przyznali, że te zmiany wprowadziły bardziej satysfakcjonującą i ciekawą rozgrywkę. Te reakcje miały także znaczenie przy podejmowaniu decyzji o usunięciu domu aukcyjnego z wersji PC w marcu przyszłego roku, co także spotkało się z pozytywnym odzewem.”

W przyszłym roku zadebiutuje pierwszy dodatek do Diablo 3 - Reaper of Souls. Rozszerzenie zmierza na PC, Maca i PlayStation 4. Nie potwierdzono jeszcze wersji na konsole Microsoftu, ale podobnie było w przypadku podstawowej wersji - o odsłonie X360 poinformowano na krótko przed premierą.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami