Sony opatentowało nowe technologie, związane prawdopodobnie z zestawem wirtualnej rzeczywistości dla konsoli PlayStation 4.

Zarejestrowane patenty odnalazł jeden z użytkowników forum NeoGAF. Pierwszy związany jest z systemem audio, drugi - z wyświetlaczem, który użytkownicy mieliby zakładać na głowę.

1
Ilustracja z jednego z dokumentów patentowych

Technologia dźwięku ma pomagać w informowaniu gracza o tym, co dzieje się dookoła niego, poza grą - na przykład o alarmie lub o płaczącym dziecku, a nawet o przedmiocie szybko zbliżającym się w kierunku głowy użytkownika. W dokumentach dotyczących wyświetlacza jest mowa między innymi o wykrywaniu ruchu głowy i stabilizacji obrazu.

Nie są to przełomowe, rewolucyjne systemy, potwierdzają jednak, że Sony uważnie przygląda się zagadnieniu rzeczywistości wirtualnej.

Jak informowaliśmy na początku września, firma planuje budowę własnego urządzenia przypominającego Oculus Rift. Podczas wewnętrznych prezentacji prototypu korzystano z gry wyścigowej DriveClub.

Według źródeł, do których dotarł Eurogamer, zestaw rzeczywistości wirtualnej Sony ma zostać oficjalnie ujawniony w 2014 roku.

Reklama