Polska premiera PlayStation 4 może stać pod znakiem mniejszej liczby konsol względem potrzeb rynku. W związku z dużą popularnością zamówień preorderowych, nie wszyscy chętni mogą otrzymać konsolę w okolicy premiery.

Sklep Muve.pl nie ma obecnie „ani jednego egzemplarza konsoli”. Inne popularne miejsce zakupów - Ultima.pl - zrealizuje zamówienia przedpremierowe, ale tylko te złożone do 20 czerwca tego roku.

W Polsce pojawią się także zestawy - tak zwane bundle. Obecnie udało nam się potwierdzić jedynie edycję z Killzone: Shadow Fall. Reklama takiego wydania pojawiła się w serwisie Facebook na stronie RTV EURO AGD. „Pierwszy bundle pack w Polsce” - chwali się sieć sklepów z elektroniką.

„Osoby, które kupiły preorder za 100 zł będą mogły zamienić konsolę na ten zestaw. Żeby to zrobić, trzeba się skontaktować z operatorem swojego zamówienia i poprosić o zamianę” - napisano w komunikacie.

„Wszyscy, którzy zamówili jako pierwsi preorder, mają pewność. Oczywiście, im bliżej premiery, tym szanse będą spadać. Jest olbrzymie zapotrzebowanie na PS4” - dodaje przedstawiciel sklepu, nie precyzując frazy „jako pierwsi”.

Identyczny zestaw zaoferuje Ultima, w cenie 1999 zł. Standardowa wersja konsoli kosztuje tam 1799 zł, a tymczasem edycja z Killzone: Shadow Fall, z drugim padem i PS Camera została wyceniona na 2299 zł.

„Obsłużymy zamówienia złożone do około (ta data może sie przesunąć) 20 czerwca. Więcej konsol powinniśmy dostać tydzień - dwa po premierze, dokładna ilość nie jest jeszcze znana” - dodaje właściciel sklepu.

„Na ten moment nie mamy potwierdzonych dostaw, a to oznacza, że nie wiemy kiedy konsole będą dostępne w naszym sklepie” - precyzuje przedstawiciel Muve.pl w rozmowie z Eurogamerem. „Po prostu jest naprawdę wielki problem z dostępnością konsol” - wynika z wpisu na Facebooku. Sklep informuje, że jeśli ktoś nie otrzyma konsoli, a otrzyma zamówione gry - będzie mógł je zwrócić.

Jak donosi serwis Polygamia, również sklepy Komputronik i Avans nie potwierdzają jeszcze, że uda się zrealizować złożone zamówienia przedpremierowe. Saturn nie podaje konkretnych danych, zaleca oczekiwanie.

PlayStation 4 zadebiutuje w Polsce 29 listopada. Poprosiliśmy o komentarz lokalny oddział Sony. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

1

Reklama