Kurier do Dota 2 sprzedany za 38 tys. dolarów

Różowy pies. Z płomieniami!

1
Opisywany kurier

Fan gry Dota 2 zdecydował się zakupić kuriera za skromne 38 tysięcy dolarów. Na transakcji wzbogacił się niejaki „PAADA”, sprzedając jednostkę War Dog, okraszoną stylowymi, różowymi płomieniami.

Różowy pies bojowy jest tak ceniony ze względu na rzadkość. Kurier określany jest jako „legacy”, pochodzi bowiem z pierwszych tygodni, gdy tak nietypowe postacie można było znaleźć w losowo otrzymywanych po meczach skrzyniach.

Produkcja Valve reprezentuje gatunek MOBA - drużynowe hybrydy gry akcji i strategii czasu rzeczywistego. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Celem jest zniszczenie głównej budowli kryjącej się w głębi bazy drużyny przeciwnej. Kurierzy to niezależne postacie, które dostarczają do graczy na polu bitwy zakupione w sklepach przedmioty.

Użytkownik serwisu społecznościowego Reddit, gdzie dokonano transakcji, wyjaśnia, że różowe płomienie to efekt graficzny. Po odkryciu problemu z czernią, Valve przygotowało dziesięć innych zestawów kolorystycznych - jednak bez różu, co dodatkowo podnosi wartość kuriera.

„War Dog jest najbardziej poszukiwanym typem kuriera, ogień jest najbardziej poszukiwanym efektem, a kolor różowy jest szczególnie pożądany. Taka kombinacja jest niesamowicie rzadka i jedyna w swoim rodzaju” - tłumaczy użytkownik o pseudonimie ColtonisWright. „W naturze” występuje podobno tylko pięć różowych War Dogów.

Choć 38 tys. dol. to na pewno spora kwota, to daleko jej do rekordowej transakcji tego typu. W 2010 roku fan gry Entropia Universe - Jon Jacobs - sprzedał wirtualną stację kosmiczną na 635 tys. dol.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami