Premiera nowej wersji Final Fantasy 14 korzystnie wpłynęła na finanse Square Enix

1,5 miliona graczy w dwa miesiące.

Square Enix przyznaje, że MMO Final Fantasy 14: A Realm Reborn radzi sobie lepiej od oczekiwań. W dwa miesiące od premiery na PC i PlayStation 3 zarejestrowano już 1,5 mln kont. Aktualnie trwają także prace nad edycją PS4.

W półrocznym raporcie finansowym wydawca opublikował zrewidowane prognozy, wskazując także na intensywne ograniczanie kosztów i dobre wyniki japońskich maszyn arcade - popularnych „automatów”. Dane obejmują okres do 30 września tego roku.

Firma przewidywała stratę operacyjną na poziomie 20 mln dol., ale dzięki wspomnianym czynnikom prognozy zmieniono na przychody w wysokości 48 mln dol. i 26 mln dol. zysków na koniec roku fiskalnego - informuje serwis Siliconera.

Wcześniej w tym roku Square Enix było w nienajlepszej sytuacji, gdy ogłoszono przegląd wszystkich segmentów działalności i „nadzwyczajne straty”. Firma zdążył jednak ogłosić nowe odsłony Sleeping Dogs i Deus Ex, a w produkcji znajdują się także Thief, Final Fantasy 15 i nowy Hitman.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami