Ubisoft rezygnuje z przepustek sieciowych w Assassin's Creed 4: Black Flag

Oraz wszystkich nadchodzących grach.

Ubisoft rezygnuje z Uplay Passport - przepustek sieciowych w Assassin's Creed 4: Black Flag oraz wszystkich nadchodzących grach wydawcy.

Przepustki sieciowe zostały zaimplementowane w Black Flag, i były wymagane, by otrzymać dostęp do trybu multiplayer oraz mini-gry „Flota Kenwaya” w kampanii dla jednego gracza.

Niektórzy wydawcy korzystają z przepustek sieciowych - specjalnego, jednorazowego kodu umieszczonego w pudełku z grą - by walczyć w ten sposób z rynkiem wymiany i odsprzedaży gier. W przypadku wykorzystania kodu, nowy użytkownik gry musiał po prostu dokupić przepustkę.

Ubisoft poinformował, że rezygnuje z Uplay Passport nie tylko w przypadku Assassin's Creed 4, lecz w ogóle wyłącza program, także dla nadchodzących gier.

„Słuchamy naszej społeczności i rozumiemy, że wielu graczy jest rozczarowanych brakiem dostępu do niektórych funkcji gry. Dlatego rezygnujemy z dodatkowej opłaty za przepustkę sieciową w Black Flag” - napisał Gary Steinman na blogu wydawcy.

„Oznacza to, że każdy będzie miał dostęp do aplikacji wewnątrz kampanii - „Floty Kenwaya”, a także trybu multiplayer i innych bonusów bez dodatkowych opłat.”

Jeśli nie posiadamy Uplay Passport dla Black Flag, możemy ściągnąć go bezpośrednio z Xbox Live lub PlayStation Network. Jeśli zakupiliśmy przepustkę, należy skontaktować się z polskim oddziałem Ubisoftu.

„Program Uplay Passport został zainicjowany, by przekazać użytkownikom pełen dostęp i wsparcie w grze multiplayer, a także zawartość, taką jak unikatowe funkcje, bonusy czy nagrody” - wyjaśnia dalej Steinman.

Menedżer Ubisoftu do spraw komunikacji ze społecznością tłumaczy, że obecnie w grach wideo zaciera się linia pomiędzy trybem multiplayer oraz kampanią dla jednego gracza. W związku z tym oraz dzięki „wsparciu graczy” wydawca rezygnuje z tego rozwiązania także we wszystkich pozostałych nadchodzących grach.

Fragmenty mini-gry Flota Kenwaya

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami