Take-Two: 29 mln egzemplarzy GTA 5 wysłanych do sklepów, 7,5 mln Borderlands 2

10 tytułów na konsole nowej generacji w produkcji.

Grand Theft Auto 5 już teraz jest popularniejsze od GTA 4 pod względem liczby egzemplarzy wysłanych do sklepów. Take-Two ogłosiło, że na całym świecie rozprowadzono już 29 milionów kopii gry.

Warto zauważyć, że mamy do czynienia jedynie z pudełkami sprzedanymi do sklepów, nie bezpośrednio do graczy. Wydawca może już jednak podliczać zyski.

Dzięki dobremu wynikowi najnowszej odsłony serii, „nieoficjalne” dochody amerykańskiej firmy wzrosły do 1,27 mld dol. w II kwartale roku fiskalnego, zakończonym 30 września. W analogicznym okresie ubiegłego roku przychody wyniosły 288 mln, co świetnie ilustruje znaczenie GTA 5, które debiutowało 17 września.

Co ciekawe, gdyby nie brać pod uwagę tej gry, Take-Two zanotowałoby stratę operacyjną na poziomie 124,1 mln dol. W oficjalnym wynikach podaje się właśnie tę wartość, ponieważ GTA Online debiutowało już w III kwartale fiskalnym. Nie pomogły więc premiery Borderlands 2 GOTY oraz The Bureau: XCOM Declassified.

Podczas konferencji z inwestorami poinformowano także, że Take-Two wysłało do sklepów już 7,5 mln egzemplarzy Borderlands 2, a tytuł jest na dobrej drodze, by stać się najpopularniejszą produkcją w historii firmy. Nie licząc oczywiście gier Rockstara.

Jeśli zaś mowa o planach na przyszłość, Strauss Zelnick, szef firmy przyznał, że w produkcji znajduje się już ponad dziesięć „unikatowych” tytułów na konsole nowej generacji, w tym kilka zaplanowanych jeszcze na rok fiskalny 2015, czyli przed końcem marca tego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami