After Reset szuka wsparcia na Greenlight

AKTUALIZACJA: Gra zaakceptowana.

Aktualizacja: Zaledwie pięć dni wystarczyło, by After Reset zostało zaakceptowane w programie Greenlight na Steamie. Wkrótce powinna rozpocząć się zbiórka funduszy na Kickstarterze.

*

Oryginalna wiadomość: W lutym pisaliśmy o projekcie interesującego RPG After Reset, rozgrywającego się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Twórcy ze studia Black Cloud rozpoczęli dwa dni temu inicjatywę w programie Greenlight, starając się dostać do dystrybucji cyfrowej na Steamie.

Już w 12 godzin po starcie kampanii udało się pozyskać dwa tysiące głosów „na tak”. „Dynamika naszych statystyk to obecnie jeden z najlepszych wyników na Greenlight” - zapewnia jeden z twórców. Dowiedzieliśmy się także, że za około tydzień powinna rozpocząć się zbiórka pieniędzy na Kickstarterze.

„Ziemia, 132 lata po Resecie - termonuklearnej apokalipsie, która zniszczyła cywilizację. Jedna trzecia planety zamieniła się w Żółte Strefy, gdzie ruiny okrywa radioaktywny pył. Kontrolę przejęły grupy anarchistów, a jedzenie i woda pitna stały się towarami luksusowymi” - napisano w skrócie fabuły.

„Kolejne 30 proc. planety pokrywają Czerwone Strefy - epicentra śmiercionośnych anomalii. Tak trudnych warunków nie przetrwa większość organizmów, co czyni Czerwone Strefy idealnym miejscem dla mutantów i »gości« z innych planet.”

Twórcy obiecują „głęboką i emocjonującą historię”, przywodzącą na myśl klasyki, takie jak Fallout 1 i 2 czy Baldur's Gate. Wykreowany świat pozwoli na stworzenie „realistycznej i poważnej atmosfery”. Wcielamy się w śmiałka, który po latach zamknięcia w podziemnyn bunkrze wychodzi na powierzchnię.

After Reset powstaje na bazie silnika graficznego Unity 3D. Poza trybem dla pojedynczego gracza, w pełnej wersji znajdziemy rozgrywki w kooperacji i rozbudowany edytor poziomów. Akcję obserwujemy zza pleców bohatera lub z oddali, w rzucie izometrycznym. Premierę zaplanowano na koniec 2015 roku, gra trafi na PC, Maca i komputery z systemem Linuks.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami