Microsoft opublikował rekordowe wyniki finansowe za I kwartał roku fiskalnego, pomimo słabnącego zainteresowania konsolą X360.

Ogólnie firma radzi sobie jednak bardzo dobrze, raportując przychody na poziomie 18,53 mld dol. - o 16 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zyski wzrosły o 17 proc., do 5,24 mld. Większość pieniędzy zarobiono w dziale biznesowym i Windows.

Dział sprzętu, urządzeń i gier także nie może narzekać. Przychody wzrosły o 37 proc., do 1,49 mld. dol. Trzeba jednak zauważyć, że w sektorze urządzeń sprzedano dużo więcej tabletów Surface niż konsol Xbox 360.

Zainteresowanie sprzętem do gier zmniejszyło się o 29 proc. w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku - sprzedano 1,2 mln sztuk. Lepsze rezultaty generuje za to Xbox Live, gdzie sprzedaż wzrosła o 25 proc.

Podczas konferencji z inwestorami, odpowiedzialna w Microsofcie za finanse Amy Hood już teraz zapewniła, że premiera Xbox One będzie największą w historii konsol tego producenta. Nowe urządzenie zadebiutuje w listopadzie, ale do Polski trafi najpewniej dopiero w przyszłym roku.

Reklama