Nintendo wstrzymuje import Wii do Europy

Zostaje Wii U.

Nintendo nie będzie kontynuować importu Wii do Europy - informuje serwis MCV. W poniedziałek firma zapowiedziała, że w Japonii wstrzymano produkcję konsoli.

wiim
Wii Mini nie obsługuje gier z konsoli GameCube

Przedstawiciel brytyjskiego oddziału Nintendo zaznaczył, że gracze będą mogli „doświadczać Wii”, dzięki nowej konsoli firmy.

- Nasi odbiorcy cały czas mają do dyspozycji środki, które pozwolą im cieszyć się grami na Wii. Wii U, nasza najnowsza konsola stacjonarna, posiada wsteczną kompatybilność z grami i akcesoriami.

Reprezentant firmy przypomniał też, że europejski rynek cały czas ma do zaoferowania bogatą ofertę Wii Mini. Warto jednak zaznaczyć, że ta wersja konsoli nie jest kompatybilna z tytułami z Nintendo GameCube, nie oferuje też możliwości połączenia się z internetem.

Wii zadebiutowało w 2006 roku, jest najlepiej sprzedającą się konsolą obecnej generacji - na całym świecie zakupiono 100 milionów egzemplarzy urządzenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami