Gracze z Brazylii nie są zapewne zadowoleni z faktu, że konsola PlayStation 4 będzie w ich kraju kosztować ponad cztery razy więcej niż w Stanach Zjednoczonych - równowartość 1850 dolarów. Sony tłumaczy, że wszystkiemu winne są podatki.

Okazuje się, że aż 63 procent z tej ceny pochłaniają przeróżne opłaty związane z importem. Producent konsoli przygotował nawet pomocy wykres, by udowodnić czyste intencje.

„Rozumiemy waszą frustrację z powodu ceny sugerowanej na poziomie 4 tys. realów brazylijskich. Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że sprzedaż PS4 w tak wysokiej cenie nie leży w interesie Sony Computer Entertainment America” - napisano w oświadczeniu.

Poza 63-procentowymi podatkami, 22 proc. z kwoty trafia do dystrybutorów i sprzedawców detalicznych. Sony oferuje nawet 6,5 proc. rabat do ostatecznej ceny, która w przeciwnym przypadku byłaby jeszcze wyższa.

„Będziemy kontynuować rozmowy z odpowiednimi agencjami rządowymi, by pomóc zmniejszyć obciążenia podatkowe nakładane na graczy, sprzedawców i Sony Computer Entertainment America” - dodaje producent.

Tymczasem w Polsce Sony nie ma zamiaru podawać rekomendowanej ceny detalicznej. O kwocie decydują poszczególni partnerzy handlowi, ale przyjmuje się, że PlayStation 4 będzie wycenione na około 1799 zł. Premiera 29 listopada.

brazil
Wykres Sony. Źródło: Destructoid.

Reklama