„Podróżując na skraju Czarnego Lasu na terenie Angren, łowca potworów Geralt spotyka owdowiałego mężczyznę, którego martwa żona nawiedza opuszczoną posiadłość, znaną jako Dom Szkła. Niekończące się pokoje i horror za każdym rogiem spowodują, że Geralt będzie musiał skorzystać z całego arsenału wiedźmińskich umiejętności, by rozwiązać tajemnicę posiadłości i przetrwać.”

Tak prezentuje się fabuła komiksu, który powstaje w ramach współpracy wydawnictwa Dark Horse i studia CD Projekt Red. Graficzna opowieść trafi do sprzedaży 19 marca przyszłego roku.

Scenarisz napisał Paul Tobin („Bandette”), za rysunki odpowiada Joe Querio („Lobster Johnson”, „B.P.R.D.”), a okładki są dziełem Dave'a Johnsona (100 Bullets). Prace tego ostatniego można już podziwiać tutaj i tutaj.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc jeszcze raz poszerzyć uniwersum Wiedźmina” - komentuje Adam Badowski, szef CD Projekt Red.

„Uważamy, że świat Geralta świetnie nadaje się na opowieść komiksową, dzięki fascynującemu głównemu bohaterowi i bogatemu uniwersum” - dodaje Nick McWhorter, dyrektor programów niestandardowych w Dark Horse Comics.

Trzecia odsłona przygód Wiedźmina ukaże się w przyszłym roku, na PC, PlayStation4 i Xbox One. Fabuła komiksu nie jest związana z wydarzeniami z gry.

1

Reklama