Nintendo wkrótce zakończy produkcję konsoli Wii w Japonii

AKTUALIZACJA: Potwierdzono zakończenie produkcji.

Aktualizacja: Na ofcjalnej stronie japońskiego oddziału Nintendo potwierdzono, że produkcja konsoli Wii została zakończona.

Japonia była ostatnim miejscem, w którym montowano jeszcze ten model konsoli.

*

1

Oryginalna wiadomość: Nintendo ogłosiło, że wkrótce zakończy produkcję konsoli Wii na terenie Japonii. Informację opublikowano na oficjalnej stronie firmy.

Przedstawiciel europejskiego oddziału Nintendo potwierdził w odpowiedzi na zapytanie Eurogamera, że nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w sprawie produkcji w innych regionach świata, a ogłoszenie dotyczy jedynie Japonii.

„Tak, Nintendo 29 sierpnia zaktualizowało swoją stronę internetową, umieszczając na niej małą wzmiankę o rychłym zakończeniu produkcji Wii” - potwierdza rzecznik.

„Ta wiadomość dotyczy jedynie rynku japońskiego. Nie podano jeszcze żadnych ram czasowych. Nie mam nic do ogłoszenia w sprawie produkcji Wii w Europie.”

Sprzęt wydany listopadzie 2006 roku przekroczył już 100 milionów sprzedanych egzemplarzy, stając się najszybciej znikającą z półek konsolą w tej generacji. Następca - Wii U - ukazał się w listopadzie ubiegłego roku, ale nie zdobył podobnej popularności.

Cheesemeister

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami