Beyond: Dwie Dusze ocenzurowane w Europie

Usunięto „5-10 sekund”.

Sony potwierdziło, że Beyond: Dwie Dusze zostało ocenzurowane w Europie, by uzyskać ograniczenie wiekowe „od lat 16” od organizacji PEGI. Usunięto „5-10 sekund” rozgrywki.

Ross Alexander z Sony wyjaśnił przyczyny decyzji na oficjalnym blogu PlayStation. „Chcieliśmy, by gra była dostępna dla jak największego grona odbiorców, stąd zabieganie o PEGI 16” - napisał.

„Pozostawienie wspomnianego 5-10 sekund oznacza, że tytuł byłby dostępny tylko dla dorosłych, więc wprowadzenie tych BARDZO małych poprawek wydało się logiczne.”

„Zapewniam, że taka decyzja nie wpływa w żaden sposób na fabułę. Nawet nie poznacie, które sceny zostały zmienione” - zapewnia Alexander.

To nie pierwsza gra od Sony ocenzurowana na rynku europejskim. Podobny los spotkał The Last of Us, gdzie Europejczykom oszczędzono wybuchających głów w trybie dla wielu graczy.

PEGI nadaje oznaczenia wiekowe w większości krajów w Europie. Organizacja jednak nie cenzuruje gier, lecz tylko ocenia materiały nadesłane przez wydawców razem z oczekiwaną kategorią.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami