Sprzedaż GTA 5 wygenerowała ponad miliard dolarów przychodu w trzy dni

Black Ops 2 osiągnęło podobny wynik w 15 dni.

Take-Two poinformowało dziś, że sprzedaż Grand Theft Auto 5 wygenerowała w ciągu pierwszych trzech dni od momentu premiery ponad miliard dolarów przychodu.

„GTA 5, najnowsza odsłona wysoko cenionej serii gier wideo, wygenerowała ponad 1 miliard dolarów przychodu ze sprzedaży na całym świecie w ciągu trzech dni od premiery” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Taki wynik oznacza, że najnowsze dzieło studia Rockstar pobiło wynik gry Call of Duty: Black Ops 2, która osiągnęło 1 miliard dolarów przychodu w ciągu 15 dni.

„Wierzymy, że GTA stało się tym samym najszybciej sprzedającym się produktem rozrywkowym, nie tylko w porównaniu z innymi grami, ale również filmami”.

W branży filmowej, rekord należy do ekranizacji komiksowej opowieści Avengers. Produkcja ta wygenerowała milard dolarów przychodu w 19 dni.

W środę informowaliśmy, że GTA 5 cieszy się wielką popularnością także w Polsce. W ciągu 24 godzin sprzedano w naszym kraju 60 tysięcy egzemplarzy produkcji.

GTA 5 - Trailer

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami