PlayStation App na PS4 zadebiutuje w listopadzie na iOS i Androida

Przesył danych z konsoli, wiadomości głosowe itd.

Podczas prezentacji na Tokyo Game Show, Sony zaprezentowało nowe informacje na temat aplikacji na urządzenia mobilne, współdziałającej z konsolą PlayStation 4.

PlayStation App umożliwi między innymi przesył gier mobilnych prosto na tablety i telefony, z PS4 służącym za „serwer”. Takie rozwiązanie wyeliminuje potrzebę ściągania gier na urządzeniach przenośnych.

Aplikacja wyświetli także poczynania osób z naszej listy znajomych, umożliwi wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, wysyłanie zaproszeń do gier i dokonywanie zakupów w PlayStation Store.

Polecenie „Połącz z PS4” błyskawicznie zamieni urządzenie przenośne w drugi ekran konsoli, podobnie do rozwiązania SmartGlass od Microsoftu. Podczas prezentacji Shuhei Yoshida - szef Sony Worldwide Studios - prezentował zastosowanie programu w Knack, sprawdzając jedną z mini-gier na dotykowym ekranie.

Jednak nie wszystkie gry będą zintegrowane z PlayStation App. Potwierdzono już, że Knack, Driveclub oraz Assassin's Creed 4: Black Flag i Watch Dogs od Ubisoftu otrzymają własne, dedykowane programy.

Yoshida nie zdradził, jakie tytułe „prześlemy” z PlayStation 4 na telefony i tablety. Nie poinformował także, które z gier na PS4 zadziałają wraz z aplikacją.

Datę premiery ustalono na listopad tego roku, razem z konsolami. Program powstaje na systemy iOS i Android.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami