Dark Souls 2 - premiera na konsolach 14 marca, PC później w tym samym miesiącu

From Software stawia na optymalizację.

Dark Souls 2 ukaże się na konsolach X360 i PS3 już 14 marca przyszłego roku, ale wersję PC opóźniono z powodu prac nad ostateczną optymalizacją. Twórcy nie mogą podać dokładnej daty, ale mają nadzieję wydać edycję pecetową jeszcze w marcu.

- Nasz cel to premiera na konsolach i PC w tym samym okresie - tłumaczy Yui Tanimura, reżyser gry w rozmowie z Eurogamerem. - W przypadku PC mówimy po prostu „marzec”. Nie możemy podać dokładnej daty, ponieważ pracujemy nad optymalizacją.

Także pierwsza odsłona Dark Souls ukazała się na komputerach ze sporym opóźnieniem, w wersji Prepare to Die. Gra miała spore problemy z teksturami, które w końcu naprawili sami fani. Tanimura wierzy, że podobna sytuacja się nie powtórzy.

- Przy pierwszym Dark Souls prace nad wersjami konsolowymi rozpoczęto wcześniej niż na PC, przez co nie było tyle czasu na optymalizację, choćby w kwestii rozdzielczości - mówi. - Teraz pracujemy równocześnie nad wydaniami konsolowymi i PC, więc całość powinna działać sprawnie w dniu premiery.

Deweloper nie wykluczył ewentualnego debiutu gry na PlayStation 4 oraz Xbox One i wyraził chęć pracy na nowym sprzęcie.

- Potwierdzamy jedynie wersje na obecne konsole. Osobiście, jako twórca, jestem bardzo zainteresowany nową generacją o chętnie stworzę gry na PS4 i Xbox One - dodał.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami