Sprzedaż GTA 5 w Polsce: 60 tysięcy egzemplarzy w 24 godziny

Cenega: To najszybciej sprzedający się tytuł w historii naszego rynku gier.

Cenega poinformowała, że w Polsce sprzedano już 60 tysięcy egzemplarzy GTA 5, co czyni z gry „najszybciej sprzedający się tytuł w historii rodzimego rynku”. Wynik osiągnięto w 24 godziny.

Polski dystrybutor podkreśla, że sukces jest o tyle większy, że osiągnęła go produkcja wydana jedynie na konsolach, podczas gry rynek w Polsce nadal zdominowany jest przez PC.

- Biorąc pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy w pierwszym dniu, bez wątpienia mogę powiedzieć o najbardziej spektakularnym otwarciu, pobiliśmy wszelkie rekordy sprzedaży ilościowej w historii gier w Polsce - mówi Adam Suchenek, menadżer działu gry i programy w firmie Empik, poproszony przez Cenegę o komentarz.

- Bezprecedensowe zainteresowanie klientów GTA 5 od momentu uruchomienia nocnych sprzedaży w sklepach Media Markt i Saturn potwierdza rangę tego tytułu - dodaje Stefan Białek, szef kategorii w sieci sklepów Media Markt i Saturn - To zdecydowanie jedno z najlepszych otwarć w historii branży.

Grand Theft Auto 5 zadebiutowało wczoraj, także w polskiej wersji językowej (napisy). Już 1 października wszyscy posiadacze gry bez dodatkowych opłat otrzymają także tryb sieciowy - GTA Online.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami