GTA 5 - ponad 1,5 mln egzemplarzy sprzedanych w 24 godziny w Wielkiej Brytanii

AKTUALIZACJA: Sprzedaż na poziomie 800 mln dol. na całym świecie.

Aktualizacja: Sprzedaż Grand Theft Auto 5 na całym świecie wygenerowała 800 mln dol. w zaledwie 24 godziny - ogłosił wydawca, firma Take-Two Interactive.

To także najlepszy debiut w historii serii oraz samego Take-Two. „Jesteśmy niesamowicie dumni z kreatywego osiągnięcia Rockstar Games i sukcesu osiągniętego podczas premiery” - napisał Strauss Zelnick, dyrektor generalny wydawnictwa.

*

Oryginalna wiadomość: Grand Theft Auto 5 w Wielkiej Brytanii sprzedało się w dniu premiery w łącznej liczbie 1,57 miliona egzemplarzy - informuje serwis Games Industry.

Produkcja firmy Rockstar stała się tym samym największą premierą - na rynku gier wideo - na Wyspach w historii, pobijając dotychczasowy rekord Call of Duty: Black Ops. Strzelanina od Activision może pochwalić się wynikiem 1,41 miliona sprzedanych egzemplarzy.

GTA 5 wygenerowało w ciągu pierwszego dnia 65 milionów funtów przychodu.

Najnowsza odsłona serii cieszy cię ogromną popularnością także w Polsce. Wcześniej informowaliśmy, że w naszym kraju sprzedano 60 tysięcy egzemplarzy w 24 godziny.

GTA 5 - Gameplay

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami