Rockstar ostrzega przed instalacją drugiej płyty GTA 5 na dysku Xboksa 360

AKTUALIZACJA: Digital Foundry proponuje rozwiązanie.

Aktualizacja: Digital Foundry zaproponowało potencjalne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę wczytywanie danych z płyty: pliki z krążka oznaczonego jako „gra” należy zainstalować na pamięci przenośnej.

Poniżej rezulataty zastosowania takiej opcji. Po lewej wczytywanie z płyty, po prawej z pamięci USB - różnice są nieznaczne, a eliminujemy potrzebę korzystania z głośnego napędu optycznego. Ostateczne rezulataty mogą się oczywiście różnić w zależności od zastosowanej pamięci przenośnej.

*

Oryginalna wiadomość: Dział pomocy technicznej Rockstara zalecił na Twitterze, by nie instalować zawartości obu płyt zawierających dane GTA 5 w wersji na Xboksa 360 - przenieść należy jedynie pliki z dysku oznaczonego jako „instalacyjny”.

Drugą płytę, oznaczoną jako „gra”, najlepiej pozostawić w napędzie i w ten sposób wczytywać z niej dane. Więcej informacji na temat tego ograniczenia mamy poznać jutro, w dniu premiery GTA 5.

Tymczasem Digital Foundry sugeruje, że w ten sposób twórcy chcą wyeliminować doczytywanie się tekstur i obiektów w grze.

„Dlaczego wczytywać dane tylko z dysku, skoro można jednocześnie korzystać z HDD i napędu DVD?” - napisał Richard Leadbetter. „Bazując na tym, co zaobserwowaliśmy w wersji X360, jednoczesne wczytywanie danych z jednego źródła może spowolnić czasy dostępu. Nie jest to kompletnie rujnujący błąd, ale na pewno wczytywanie tekstur i wyskakujące obiekty są widoczne podczas rozgrywki.”

Na poniższym nagraniu wideo widać, że lepiej wziąć poradę Rockstara do serca. Po prawej wersja z zainstalowanymi obiema płytami, po lewej dysk „gra” w napędzie.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami