„Fenomenalne” tempo produkcji PS4

Ale Xbox One ma problemy z częściami.

Zmniejszają się zasoby dostępnych preorderów konsol PlayStation 4 i Xbox One. Wiele wskazuje na to, że właśnie nowy sprzęt Sony będzie łatwiejszy do znalezienia w sklepach podczas listopadowej premiery.

Jack Tretton, dyrektor generalny Sony Computer Entertainment America rozmawiał z telewizją Fox Business, opisując przygotowania do premiery. Choć nie podał dokładnych liczb, określił tempo produkcji jako „fenomenalne”. Już w ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że złożono milion zamówień przedpremierowych na PS4.

Nie bez znaczenia w przypadku Sony jest zapewne ogłoszona niedawno data premiery w Japonii, opóźniona aż do lutego przyszłego roku, pozwalająca skoncentrować się na rynkach zachodnich.

Tymczasem według nieoficjalnych doniesień portalu DigiTimes, Microsoft obniżył prognozowane tempo wysyłki konsol Xbox One z fabryk w Azji. Planowane 7 mln egzemplarzy w czwartym kwartale tego roku zamieniono na 6,2 mln, wszystko przez słabe tempo produkcji kamer do czujników Kinect i dysków optycznych.

Obie konsole zadebiutują w listopadzie, lecz tylko PlayStation 4 ukaże się w tym miesiącu w Polsce. Premierę Xbox One zaplanowano w 13 krajach na 22 listopada, sprzęt Sony trafi do sprzedaży w Europie tydzień później - 29 listopada.

Dzięki, ExtremeTech.

next gen

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami