Twórcy Shadow Complex mają nadzieję na stworzenie drugiej części

Powróci platformówka z 2009 roku?

Współzałożyciel i dyrektor kreatywny studia Chair Entertainment ma nadzieję, że w przyszłości uda się stworzyć sequel Shadow Complex z 2009 roku.

- Kochamy Shadow Complex. Wiem, że fani na całym świecie chcą drugiej części, ale uwierzcie, nikt nie chce tego bardziej niż my - mówił Donald Mustard w rozmowie z serwisem GameSpot. - Gdy nadejdzie odpowiednia pora, mamy nadzieję powrócić do serii Shadow Complex.

Gra platformowa ukazała się w dystrybucji cyfrowej - wyłącznie na Xboksa 360 - w sierpniu 2009 roku. Dwa lata później odchodzący z Epic Games Cliff Bleszinski przyznał, że druga część serii jest już „w większości zaprojektowana”, a potrzebny był jedynie odpowiedni „partner”.

Z planów nic jednak nie wynikło, a należące do Epic Games studio Chair Entertainment zajęło się serią Infinity Blade na urządzenia mobilne. Ostatnia część tej trylogii ukaże się we wrześniu.

Shadow Complex reprezentuje podgatunek „metroidvania”, łączący konwencję platformówki z większą swobodą eksploracji, często wprowadzając także mechanikę znaną z tytułów RPG i możliwość używania przedmiotów. Wcielamy się w Jasona Flemminga, który musi odnaleźć swoją dziewczynę - Claire, porwaną przez tajemniczych napastników i odkryć tajemnicę tytułowego kompleksu.

Premierowy zwiastun Shadow Complex

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami