Fanowska modyfikacja wprowadza nacje i miejsca ze świata Warcraft do Civilization V

Wymaga posiadania oficjalnego dodatku Bogowie i Królowie.

W Warsztacie Steam pojawił się zbiór modyfikacji Civilizations of Warcraft do gry Civilization V. Daje on możliwość wcielenia się w przywódców fikcyjnych nacji z uniwersum stworzonym przez Blizzard Entertainment.

lichciv
The Lich King to tylko jeden z przywódców, którego od razu rozpoznają fani World of Warcraft

Autorem nieoficjalnego dodatku jest użytkownik o pseudonimie Bamington. W opisie na stronie produktu, zaznacza on, że Civilizations of Warcraft nie jest jeszcze kompletnym dziełem. Na chwilę obecną modyfikacja wprowadza tylko armie oraz przywódców ze świata Warcrafta.

„Planem jest wydanie pełnej, totalnej konwersji, a nie tylko modyfikacji. Chcę wprowadzić system religii, zasobów, drzewek technologii i kultur. Będę publikował te poszczególne elementy, jak tylko będą kompletne, żebyście pomogli je przetestować” - napisał twórca.

Badmington ukończył podstawowe prace nad jedenastoma cywilizacjami, zajmuje się jeszcze kolejnymi dwudziestoma. Gotowe nacje to między innymi ludzie ze Stormwind, Orki z Durotaru, Trolle Darkspaer, czy Krwawe Elfy.

By zainstalować modyfikacje, należy subskrybować autora w usłudze Warsztat Steam i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi we wszystkich dostępnych plikach.

Civilization V zadebiutowało w 2010 roku na PC. Cztery miesiące temu ukazało się oficjalne rozszerzenie zatytułowane Nowy Wspaniały Świat, które wprowadziło do gry między innymi polską cywilizację pod przywództwem Kazimierza III Wielkiego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami