Zwoleniania w Sony Online Entertainment

Prace nad EverQuest Next nie są zagrożone.

Zwolnienia dotknęły studio Sony Online Entertainment, twórców MMO EverQuest Next oraz Planetside 2. Nie podano liczby osób, które pożegnały się z pracą. Redukcja dotknęła głównie centralę w San Diego i oddział produkcyjny z Austin.

„Muszę z przykrością potwierdzić, że doszło do zwolnień” - napisał na Twitterze szef Sony Online Entertainment, John Smedley. „Kontynuujemy prace nad wszystkimi tytułami, w tym nad Everquest Next i innymi, nieogłoszonymi jeszcze grami. Zwalniani pracownicy to wspaniałe osoby. Jest mi bardzo przykro” - dodał.

„Koncentrujemy się na naszych głównych tytułach MMO. W związku z tym musiliśmy podjąć trudną decyzję i wyeliminować kilka stanowisk, by obniżyć koszty, usprawnić produkcję i skoncentrować się na przyszłym tytułach, takich jak EverQuest Next Landmark i EverQuest Next” - napisał przedstawiciel firmy na oficjalnym forum DC Universe Online.

„Cenimy wszystkich pracowników i doceniamy ich wkład w naszą firmę i gry. Będzie nam ich brakować i życzymy im wszystkiego najlepszego.”

SOE wspiera obecnie kilka gier MMO, w tym DC Universe Online i Planetside 2. W planach jest także rewolucyjne EverQuest Next, ze światem w całości podatnym na zniszczenia. Nie wiadomo jeszcze, co stanie się ze starszymi tytułami, jak EverQuest 2 i Free Realms.

Dwa lata temu podobna redukcja dotknęła oddziały w Denver, Seattle i Tuscon. Firma anulowała wtedy produkcję The Agent, nad którym pracowano od ponad 5 lat.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami