Serwery Final Fantasy 14: A Realm Reborn przeciążone - wstrzymano sprzedaż gry

Square Enix wyłącza tworzenie nowych postaci.

W powodu zbyt dużego obciążenia serwerów, Square Enix zdecydowało się wyłączyć możliwość tworzenia nowych postaci na 17 światach MMO Final Fantasy 14: A Realm Reborn.

Co więcej, wydawca wstrzymał także sprzedaż cyfrowej wersji gry i pracuje nad zwiększeniem dostępnych mocy obliczeniowych - poinformowano na Facebooku.

„W związku z pozytywnym przyjęciem Final Fantasy 14: A Realm Reborn, kolejki do logowania na serwery są ekstremalnie długie. Jako tymczasowe rozwiązanie, wstrzymujemy sprzedaż wersji cyfrowych” - napisano w komunikacie.

Kolejnym sposobem na skrócenie kolejek jest zamknięcie możliwości tworzenia nowych postaci w 17 światach gry. Pełną listę można znaleźć na oficjalnej stronie gry.

Już dzień przed premierą gracze z wcześniejszym dostępem do MMO informowali o trudnościach w wejściu na wypełnione po brzegi serwery.

Final Fantasy 14: A Realm Reborn to nowa wersja MMO, które zadebiutowało w 2010 roku. Wprowadzone zmiany i poprawki to m.in. nowy silnik, usprawniony interfejs i zupełnie inna linia fabularna. Tytuł zaoferuje możliwość międzyplatformowej rozgrywki między posiadaczami PC i PS3. W przyszłym roku premiera na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami