Sony przeprasza za wyciek danych na temat GTA 5, Rockstar „rozczarowane”

Spoilery pojawiły się w sieci.

Sony przeprosiło studio Rockstar i fanów Grand Theft Auto 5 za wywołanie fali przecieków, spowodowane wcześniejszym udostępnieniem danych gry z wersji PS3. Tymczasem producent wystosował oświadczenie, w którym przyznaje, że jest „rozczarowany” spoilerami.

Gracze zamawiający tytuł w wersji cyfrowej na PlayStation 3 otrzymali możliwość wcześniejszego ściągnięcia plików. Część kupujących wykorzystała tę szansę, by przejrzeć dane, co wkrótce doprowadziło do publikacji dokładnych list piosenek ze stacji radiowych czy wszystkich reklam i filmów z wirtualnej telewizji.

Producent konsoli usunął już możliwość wcześniejszego ściągnięcia gry. „Szczerze przepraszamy Rockstar i fanów na całym świecie, którzy zostali narażeni na spoilery” - napisało Sony w oświadczeniu. „GTA V to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, z oddaną grupą odbiorców. Nie możemy już doczekać się historycznej premiery 17 września.”

Również Rockstar podjął kroki w celu usunięcia informacji na temat gry. Administratorów popularnego serwisu GTAForums poproszono nawet o usuwanie wrażliwej treści.

„Jak można sobie wyobrazić, jesteśmy rozczarowani przeciekami i spoilerami, rozprowadzanymi przed premierą” - czytamy w komunikacie studia. „GTA V reprezentuje lata ciężkiej pracy ludzi na całym świecie i nie możemy już się doczekać, by podzielić się grą w prawidłowy sposób - 17 września.”

Deweloper poinformował także, że najnowsza część serii osiągnęła „złoty” status i trafiła do tłoczni, co oznacza, że ewentualna zmiana daty premiery jest mało prawdopodobna.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami