Aktualizacja: CD Projekt oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad grą planszową.

Projekt ukaże się nie tylko w klasycznej formie, ale także jako aplikacja na iPada. Całość współpracować będzie z Dice+, a za produkcję odpowiada studio, które stworzyło wcześniej interaktywny komiks wiedźmiński.

Premiera obu produkcji w przyszłym roku.

*

Oryginalna wiadomość: Z nieoficjalnych informacji słoweńskiego portalu internetowego wynika, że Ignacy Trzewiczek, twórca gier planszowych i fabularnych współpracuje z CD Projektem nad kolejnym produktem w świecie Wiedźmina - grą planszową.

Informacje na temat The Witcher: Adventure Game są na razie skąpe, ale serwis CentrumHer.eu opublikował pierwsze zdjęcia pudełka, żetonów i mapy świata, z zaznaczonymi najważniejszymi miastami. Zestaw zawiera także karty i żetony oraz stylowe kości.

Z opublikowanych informacji wynika, że całość zadziała także ze wsparciem tabletów - Adventure Game może więc być jednym z mniejszych projektów, nad którymi pracuje krakowski oddział CDP.

Ignacy Trzewiczek to znany w Polsce autor, współzałożyciel wydawnictwa Portal, odpowiedzialnego m.in. za Neuroshimę, Monastyr i liczne gry planszowe. Również sagę Sapkowskiego przekształcono już w „papierowe” RPG, za sprawą systemu Wiedźmin: Gra Wyobraźni z 2001 roku.

Skierowaliśmy do CD Projektu pytanie w sprawie Adventure Game. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

Reklama