GTA 5 z paleniem trawki i prostytutkami

ESRB opisuje kontrowersyjne sceny.

W Grand Theft Auto 5 skorzystamy z usług prostytutek i zapalimy skręta - ujawnia organizacja ESRB, przyznająca grom w USA kategorie wiekowe.

Poniższe opisy kontrowersyjnych elementów mogą zawierać drobne spoilery.

„Gracze korzystają z pistoletów, karabinów i ładunków wybuchowych, by zabić przeciwników (np. z konkurencyjnego gangu); gracze mogą strzelać także do cywilów, ale takie zachowanie może negatywnie wpłynąć na postępy lub wywołać policyjny pościg. Często widać rozbryzgi krwi, a w szczególnych przypadkach gra przedstawia także rozczłonkowywanie.”

„W jednej z sekwencji bohaterowie wykorzystują różne instrumenty, by pozyskać informacje od innej postaci. Scena jest intensywna, długa i wymaga interakcji ze strony gracza (np. odpowiadania na komendy na ekranie).”

Podczas korzystania z usług prostytutek nie zobaczymy nagości - inaczej będzie jednak w scenach w nocnym klubie. Możemy spodziewać się także męskich genitaliów, ale „nie w seksualnym kontekście”, lecz podczas misji związanej z przedstawicielami kultu.

„Programy telewizyjne i audycje radiowe w grze zawierają humor dla dorosłych” - czytamy w raporcie ESRB. „Liczne żarty związane z seksem; opisy ścieków i odchodów na ciele robotnika; krótka scena z nekrofilią (bez nagości).”

„Niektóre sekwencje umożliwiają zażywanie narkotyków (palenie fajki wodnej, podpalanie jointa), przedstawiono także użycie kokainy. Bohaterowie graczy mogą konsumować alkohol i prowadzić pojazdy pod jego wpływem. W dialogach padają niecenzuralne słowa: f**k, c*nt i n**ger.”

Zakończenie procesu certyfikacji to kolejny znak, że premiera GTA 5 zbliża się wielkimi krokami. Wcześniej opublikowano listę osiągnięć. Gra zadebiutuje 17 września na PS3 i X360.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami