Aktor współpracujący z Valve: „Nie trwają prace nad Half-Life 3”

AKTUALIZACJA: Aktor wycofuje się ze swoich słów; nie ma wiedzy na temat HL3.

Aktualizacja: John Patrick Lowrie wycofał się ze swojego wcześniejszego stanowiska i usunął wpis z bloga, zamieniając go na wyjaśnienia:

„Mój komentarz wywołał spore zamieszanie, a starając się je wyjaśnić, jeszcze pogorszyłem sytuację” - napisał. „Musicie wiedzieć, że aktorzy podkładający głosy są ostatnimi osobami, które czegokolwiek się dowiadują. Nie wiemy nic na temat projektu, dopóki nie zostaniemy zatrudnieni.”

„Chciałem powiedzieć (bez powodzenia), że najlepszym źródłem informacji na temat projektu jest Gabe Newell. Firma należy do niego i wie, co się w niej dzieje.”

„Przepraszam, że sprawiłem wrażenie dobrze poinformowanego. To nie było moim celem i w rzeczywistości nie dysponuję żadnymi informacjami.”

*

Oryginalna wiadomość: John Patrick Lowrie, aktor użyczający głosu w kilku produkcjach Valve, poinformował, że nie trwają obecnie prace nad Half-Life 3. Według niego, twórcy czekają na pojawienie się odpowiedniej technologii, która pozwoli unowocześnić zastosowaną w drugiej części serii formułę monologów postaci niezależnych.

Gdy ktoś w Half-Life 2 zwracał się do bohatera, zawsze na niego patrzył. Gracze nie byli uziemieni w jednym miejscu, jak w wielu innych strzelaninach - mieli pełną kontrolę.

sniper1
Lowrie to między innymi Snajper z Team Fortress 2

„Jedną z lepszych rzeczy w HL2 był fakt, że postacie zawsze patrzyli ci w oczy, kiedy się do ciebie zwracali, niezależnie od tego gdzie stałeś. Z technologią motion-capture nie można osiągnąć takiego efektu, przynajmniej jeszcze nie teraz” - napisał Lowrie w sekcji komentarzy na własnym blogu.

„Kiedy nagrywasz ruchy aktora wykonującego jakąś czynność, to dokładnie to samo zrobi postać w grze. To sprawdza się świetnie w filmach, ale kiedy chcesz stworzyć interaktywne doświadczenie, to staje się ono mniej interaktywne przez tę technologię. To właśnie jeden z problemów, nad jakimi pracują” - dodał.

Aktor zaznaczył, że nie opiera swoich informacji wyłącznie na domysłach, ale też na rozmowach z twórcami serii Half-Life.

„Przykro mi, obawiam się, że to nieprawda [Plotki o Half-Life 3 - przyp. autor]. Obecnie nie trwają prace nad HL3, o ile mi wiadomo”.

„Nie wiem, co planują na przyszłość, ale rozmawiałem z ludźmi z Valve i myślałem, że chcielibyście wiedzieć, nad czym obecnie się zastanawiają i o czym myślą” - zakończył aktor.

John Patrick Lowrie użyczał głosu w Half-Life 2, a także w grach Valve takich jak Team Fortress 2 oraz Dota 2 i Left 4 Dead. Poza tym, współpracował też z twórcami m.in. Halo: Reach i inFamous.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami