Nvidia: Premiera GTA 5 na PC jesienią - Raport

AKTUALIZACJA: „Nvidia nie ma wiedzy na temat ewentualnej premiery Grand Theft Auto na PC.”

Aktualizacja: Europejski rzecznik prasowy Nvidii wystosował oficjalne stanowisko w sprawie wczorajszych informacji. Okazuje się, że wzmianka o GTA 5 była po prostu błędem.

„W czasie wtorkowej konferencji dla inwestorów nasz zespół ds. kontaktów z akcjonariuszami wymienił kilka ważnych gier, na które czekają tej jesieni posiadacze PC. Wspomniano m.in. o Grand Theft Auto 5.”

„Oświadczenie miało na celu wyrażenie entuzjazmu na temat całej branży gier i nie reprezentuje żadnych informacji, posiadanych przez Nvidię. Nvidia nie ma wiedzy na temat ewentualnej premiery Grand Theft Auto na PC. Przepraszamy za pomyłkę.”

*

Oryginalna wiadomość: Chris Evenden, menedżer z Nvidii ujawnił, że Grand Theft Auto 5 zadebiutuje na PC jesienią tego roku. Rockstar nie komentuje tych doniesień.

Pracownik odpowiedzialny za kontakty z akcjonariuszami tłumaczył podczas konferencji dla inwestorów, że rynek PC zmieni się w najbliższym czasie, a gracze „przygotowują swoje systemy na mocne, jesienne premiery, w tym nowe odsłony popularnych serii, jak Call of Duty: Ghost, Grand Theft Auto 5 i Assassin's Creed 4”.

Serwis Forbes zauważył, że Nvidia wcześniej współpracowała blisko z Activision, a obecnie wspiera także starania Ubisoftu, związane z optymalizacją Assassin's Creed 4 na komputery z kartami graficznymi tego producenta.

Nie ogłoszono jeszcze podobnej współpracy z Rockstarem. Gry tego producenta tradycyjnie ukazują się na PC z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

GTA 5 zadebiutuje 17 września, oficjalnie jedynie na X360 i PS3.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami