Seria Dead Island nie jest zakończona

Deep Silver sugeruje, że planach jest trzecia część.

Pomimo zapowiedzi Dead Island: Epidemic, przedstawiciel Deep Silver zdradził, że powinniśmy spodziewać się trzeciej, „pełnoprawnej” odsłony serii.

„Nie spodziewałbym się, że seria dobiegła końca” - napisał Guido Eickmeyer, dyrektor kreatywny w Deep Silver, odpowiadając na pytania użytkowników serwisu społecznościowego Reddit.

„Muszę przyznać, że eksploracja i otwarty świat to kluczowe elementy dobrej zabawy” - dodał, sugerując, że seria nie porzuci podstawowej mechaniki, stworzonej przez studio Techland.

„Rozmiar to nie jedyna odpowiedź. Nie każdy gracz oczekuje czegoś na kształt DayZ, ale chce być częścią świata, a nie przemieszczać się tylko po zamkniętych korytarzach” - wyjaśniał swoje stanowisko Eickmeyer.

Deweloper dodał, że powrót do klimatów karaibskich byłby „fajny”, ale nie podjęto jeszcze żadnych ostatecznych decyzji. „Mogę was tylko prosić o nieco cierpliwości, ogłosimy bardzo fajne rzeczy związane z przyszłością Dead Island”.

Polskie studio Techland, twórcy dwóch poprzednich części gry, pracują obecnie nad inną grą z zombie w roli głównej - Dying Light. Prawa do licencji Dead Island pozostały w rękach Deep Silver.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami