Square Enix traci 5 mln dol. w kwartale fiskalnym bez żadnej premiery

Firma księguje 16,2 mln dol. „nadzwyczajnej straty”.

Square Enix wypracowało 5 mln dol. straty w I kwartale fiskalnym tego roku, co stanowi wynik o 75 procent lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

japan
Kaku-San-Sei Million Arthur

Choć w ostatnich trzech miesiącach na rynek nie trafił żaden znaczący tytuł, japońska firma wskazuje na dobre wyniki gier mobilnych i dostępnych z poziomu przeglądarki, zwłaszcza Sengoku IXA i Kaku-San-Sei Million Arthur. Dobrze radzi sobie także dystrybucja cyfrowa.

Poza tymi wynikami, firma zaksięgowała także 16,2 mln dol. „nadzwyczajnej straty”, która nie musi być raportowana, jeśli wynika z nieprzewidzianych okoliczności, takich jak np. trzęsienia ziemi. Sytuacja w Square Enix wygląda jednak inaczej:

„W odpowiedzi na ostatnie zmiany na rynku gier wideo, postanowiliśmy wprowadzić zmiany w polityce wydawniczej i przeprowadzić dokładny przegląd tytułów znajdujących się w produkcji” - napisano w raporcie. Wydawca nie podaje szczegółowo, jakie były efekty „przeglądu”, ale możemy przypuszczać, że skasowano kilka produkcji.

Ogólnie Square Enix spodziewa się wypracować zyski na koniec roku fiskalnego. Firma wyda w najbliższym okresie m.in. Lightning Returns: Final Fantasy XIII, Murdered: Soul Suspect czy Thief, jest też japońskim dystrybutorem Call of Duty: Ghosts.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami