EA Sports o nowych funkcjach w FIFA 14

Dziennik deweloperski o usprawnionym systemie strzałów i fizyce związanej z lotem piłki.

EA Sports opublikowało nowy dziennik deweloperski poświęcony grze FIFA 14. W filmie tym, twórcy opowiadają o nowych systemach przygotowanych na potrzeby nowej odsłony serii.

Pierwszy z nich to Pure Shot, który poprawi sztuczną inteligencję zawodników. Przed każdym strzałem, mają oni analizować sytuację i kopnąć piłkę dostosowując się jednocześnie do warunków na boisku i własnych możliwości.

- Chcieliśmy przedstawić jak prawdziwy piłkarz wykonuje strzał i jak wchodzi w kontakt z piłką - powiedział Kantcho Doskov, producent z EA Sports. - Jeżeli będę sterował prawonożnym zawodnikiem, to upewni się on, że przygotuje się do strzału w sposób, który najlepiej wykorzysta jego predyspozycje.

Inny system nazywa się Real Ball Physics. Deweloperzy postanowili urozmaicić „zachowanie” się piłki na boisku. W FIFA 14 mamy zobaczyć więcej różnorodnych kątów lotu futbolówki. Twórcy chcą też odwzorować to, w jaki sposób piłka leci po określonej trajektorii w zależności od tego jaki zawodnik ją kopnął.

FIFA 14 zadebiutuje 27 września. Trafi na konsole obecnej generacji oraz PC, a także na PS4 i Xbox One.

FIFA 14 - Dziennik deweloperski

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami