CD Projekt Red oficjalnie potwierdził, że polska firma otworzyła studio produkcyjne w Krakowie.

Nowy oddział firmy zajmie się produkcją dwóch mniejszych tytułów, których premiera planowana jest po wydaniu Wiedźmina 3.

Krakowski oddział wspomoże także produkcję trzeciej części przygód Geralta oraz, w przyszłości, Cyberpunk 2077. Na oficjalnej stronie studia opublikowano dwa ogłoszenia o pracę, w których studio poszukuje projektanta poziomów i autora grafik koncepcyjnych.

„Nowe studio, nowi ludzie, nowa energia. Rośniemy i jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc skorzystać z potencjału Krakowa” - napisał w informacji prasowej Adam Badowski, dyrektor generalny CD Projekt Red.

„Chcemy kontynuować tworzenie coraz lepszych gier RPG i nowe studio to krok w tym kierunku. Kraków, jako jedna z kulturowych i naukowych stolic Europy, jest specjalnym miejscem i odciśnie swoje piętno na naszych grach” - dodał.

Kolejna produkcja polskiego studia - Wiedźmin 3: Dziki Gon - ukaże się w przyszłym roku, ale nie wcześniej niż w kwietniu. Premierę futurystycznego Cyberpunk 2077 zaplanowano najwcześniej na 2015 rok. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat dwóch mniejszych gier od krakowskiego oddziału.

Reklama