CD Projekt otwiera nowe studio w Krakowie

W jednej z „kulturowych i naukowych stolic Europy”.

CD Projekt Red oficjalnie potwierdził, że polska firma otworzyła studio produkcyjne w Krakowie.

Nowy oddział firmy zajmie się produkcją dwóch mniejszych tytułów, których premiera planowana jest po wydaniu Wiedźmina 3.

Krakowski oddział wspomoże także produkcję trzeciej części przygód Geralta oraz, w przyszłości, Cyberpunk 2077. Na oficjalnej stronie studia opublikowano dwa ogłoszenia o pracę, w których studio poszukuje projektanta poziomów i autora grafik koncepcyjnych.

„Nowe studio, nowi ludzie, nowa energia. Rośniemy i jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc skorzystać z potencjału Krakowa” - napisał w informacji prasowej Adam Badowski, dyrektor generalny CD Projekt Red.

„Chcemy kontynuować tworzenie coraz lepszych gier RPG i nowe studio to krok w tym kierunku. Kraków, jako jedna z kulturowych i naukowych stolic Europy, jest specjalnym miejscem i odciśnie swoje piętno na naszych grach” - dodał.

Kolejna produkcja polskiego studia - Wiedźmin 3: Dziki Gon - ukaże się w przyszłym roku, ale nie wcześniej niż w kwietniu. Premierę futurystycznego Cyberpunk 2077 zaplanowano najwcześniej na 2015 rok. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat dwóch mniejszych gier od krakowskiego oddziału.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami