Star Citizen - gracze wsparli już projekt łączną sumą 15 milionów dolarów

Nowy statek kosmiczny odblokowany.

Star Citizen, jeden z pierwszych większych projektów powstających dzięki funduszom graczy, może pochwalić się już sumą 15 milionów dolarów wpłaconych łącznie przez fanów.

star1
Chris Roberts, pomysłodawca Star Citizen, był głównym projektantem serii Wing Commander

„To niesamowite. Fani Star Citizen pomogli nam dotrzeć do 15 milionów bez żadnych promocji i okazji. Dziesięć lat temu wielcy wydawcy stwierdzili, że symulatory kosmiczne są nieopłacalne, ale dziś udowadniamy razem, że nie mieli racji” - czytamy we wpisie na oficjalnej stronie produkcji.

Tytuł ten będzie „symulatorem życia w kosmosie”, rozwijać się i zarabiać będzie można na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem, zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców. Wszystko to w rozległej galaktyce w towarzystwie innych.

Chętni mogą już rezerwować sobie startowe modele statków kosmicznych, wpłacając konkretne sumy. Droższe modele kosztują nawet ponad 200 dolarów. Osiągnięcie pułapu 15 milionów dolarów pozwoliło twórcom odblokować i wprowadzić do gry nowy rodzaj pojazdu.

Zaplanowano również jakie funkcje zostaną zaimplementowane, gdy zebrana suma zwiększy się o kolejne miliony. Deweloperzy planują m.in. specjalny tryb Areny i duży, wieloosobowy bojowy statek.

Gra ukaże się na początku 2015 roku, pierwsze testy rozpoczną się dopiero w drugiej połowie 2014 roku. Star Citizen zadebiutuje wyłącznie na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami