The Crew powstaje już od czterech lat

Pierwotnie Ubisoft planował wydać grę wyścigową na obecnej generacji sprzętu.

The Crew - gra wyścigowa z otwartym światem od Ubisoftu powstaje już od dłuższego czasu, ale pierwotne ambicje były zbyt duże na możliwości sprzętowe obecnej generacji.

O procesie produkcji mówił w wywiadzie z serwisem Digital Trends reżyser kreatywny gry, Julian Gerighty.

- Prace zaczęliśmy jakieś cztery lata temu. Gra się nie zmieniła, ale sporo czasu zajęło, by całość zaczęła działać w sposób, jakiego oczekiwaliśmy - przyznał.

- Wszystkie koncepty jakie mamy, to materiały, które zespół stworzył przez ostatnie dziesięć lat - dodał. - Gigantyczny, otwarty świat, współdzielony przez setki graczy? Zrobiliśmy to już w Test Drive Unlimited, które wyprzedzało swój czas.

Gerighty tłumaczył, że The Crew zaczynało jako projekt na PlayStation 3 i Xboksa 360, zanim ograniczenia sprzętowe stały się problemem.

- Stało się tak jakieś półtora roku temu, gdy zdaliśmy sobie sprawę, że możemy pójść nieco dalej w kwestii personalizacji świata i samego generowania lokacji, jeśli tylko zrobimy całość z myślą o Xbox One i PS4.

- Nasze Miami jest więc nieco inne niż nasz Nowy Jork, ale to normalne, bo osiągnięcie takiego poziomu detali zajmuje dużo czasu. I jest możliwe tylko na nowej generacji.

The Crew - zapowiedziane na tegorocznych targach E3 - ukaże się w I kwartale przyszłego roku, także na PC.

Zobacz także: Jak przekonwertowano The Crew na PS4.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami