Dyrektor studia Eidos Montreal, Stephane D'Astous, rezygnuje ze stanowiska

Square Enix skrytykowane za „brak odwagi”.

Stephane D'Astous zrezygnował z posady dyrektora Eidos Montreal - informuje serwis Polygon, który otrzymał oficjalne oświadczenie od dewelopera. D'Astous skrytykował w nim politykę Square Enix.

1
D'Astous pomagał w tworzeniu Eidos Montreal w 2007 roku

„Od czasu pogorszenia się sytuacji finansowej przez problemy Square Enix Europe w zeszłym roku, zaczęliśmy zastanawiać się nad różnymi możliwościami poprawy pozycji firmy, pojawiły się sprzeczne poglądy” - napisał były dyrektor i współzałożyciel Eidos Montereal.

„Brak odpowiedniego przewodnictwa, brak odwagi i brak komunikacji były na tyle odczuwalne, że po prostu nie byłem w stanie dobrze wykonywać swoich obowiązków. Uświadomiłem sobie, że różnice zdań [dyrektora studia i Square Enix Europe] były nie do pokonania, dlatego najlepszą decyzją było - niestety - rozstanie się”.

Na stanowisku dyrektora, D'Astousa zastąpił David Anfossi, jeden z głównych producentów gier Deus Ex: Bunt Ludzkości i Deus Ex: The Fall.

Eidos Montreal pracuje obecnie nad grą Thief, która ma zadebiutować w 2014 roku na PC, PS3, Xboksa 360, a także Xbox One i PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami