FF XIV: A Realm Reborn nie ukaże się na Xboksie przez brak gry międzyplatformowej

Twórcy nie chcą dzielić społeczności.

Reżyser Final Fantasy 14: A Realm Reborn, Naoki Yoshida potwierdził, że MMO nie ukaże się na Xboksie 360 z powodu restrykcyjnej polityki Microsoftu w sprawie rozgrywek pomiędzy różnymi platformami sprzętowymi.

Problem nie istnieje w przypadku Sony, które umożliwia wspólną zabawę na PS3 i PC, a w przyszłości także PS4.

- Główną przyczyną z naszej strony jest fakt, że nie chcemy dzielić społeczności, dzielić jej na części - przyznał w rozmowie z serwisem RPGsite Yoshida. - Dla przykładu, jeden gracz może mieć wersję PC, drugi PS4, a ja gram na Xboksie, ale nie możemy wejść na ten sam serwer. Nie podoba mi się taki pomysł. Nie zgadzam się z nim.

- Szczerze mówiąc, jest teraz tyle platform mobilnych - jak smartfony - dlaczego ktoś miałby ograniczać się do jednej platformy?

Drugą przyczyną jest brak możliwości przeniesienia postaci do odświeżonej wersji gry, która ukaże się 27 sierpnia.

- Chciałbym, żeby jak najwięcej ludzi na całym świecie mogło cieszyć się grą, więc z biznesowego punktu widzenia premiera na Xboksie miała sens - dodaje Yoshida. - Ale jak wspomniałem wcześniej, część graczy nie mogłaby przenieść swoich istniejących postaci. Taki gracz może być sfrustrowany i zapyta nas: „Square Enix, możecie coś z tym zrobić?" Dopóki nie będzie takiej możliwości, nie możemy nic zrobić.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami