Rockstar Leeds szuka programistów do „przeniesienia najnowszych gier na PC”

Nie wiadomo, o jakich tytułach mowa.

Na oficjalnej stronie studia Rockstar opublikowano ogłoszenie, w którym firma poszukuje programistów specjalizujących się w grafice, którzy zajmą się „przeniesieniem najnowszych tytułów na PC".

leeds
Ogłoszenie Rockstar Leeds

Kandytat zajmie się także „pracą w utalentowanym zespole, nad grami nowej generacji”.

Oczywiście nie podano dokładnych tytułów, które trafią na PC. W ogłoszeniu wśród wymagań wymienia się znajomość technologii deffered rendering, której nie wykorzystuje Red Dead Redemption. Inny projekt na silniku RAGE, który nie ukazał się jeszcze na komputerach osobistych to Table Tennis, ale wątpliwe jest, że Rockstar zdecyduje się na port gry z 2006 roku.

Może więc chodzić o Grand Theft Auto V.

Rockstar przejął studio w Leeds w 2004 roku. Firma od początku koncentrowała się na produkcjach na konsole przenośne, jednak słaba sprzedaż tych tytułów spowodowała, że większy nacisk położono na konwersje starszych gier na sprzęt mobilny, a także PC. To właśnie Rockstar Leeds odpowiadało za udany port Max Payne 3 na komputery osobiste.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami